piatok 1. februára 2019

Všetko je inak alebo víkend plný prekvapení

Tešila som sa na víkend. Fakt. Polročné vysvedčenie, nakupovanie nových svetríkov a nohavíc pre deti - a možno aj pre mňa, veselé skončenie jednej etapy, nadýchnutie sa pred letným semestrom.

Začalo to v stredu zdravotnými problémami.  Sofia mala trikrát stolicu, tretíkrát hnačkovitú. Ona je s kakaním prípad. Nekaká, často ju zapeká. Takže včerajšok už avizoval problémy, vraj je medzi deťmi rozšírená "črevná chrípka." V noci sa zase Sofinka pocikala tak veľmi, že prečúrala celý matrac. Keby bola spala na hornej posteli, naciká Andrejkovi do pusy. Práve som doprala obliečku z matraca na 30 stupňoch - je krásna, snehobiela, preprala som plachtu, pyžamo, matrac som akosi požmýkala pod studenou vodou, teraz sa suší pri radiátore.

Nuž, ja mám tiež miernu hnačku, nie dosť, že nemôžem piť, lebo beriem penicilín, teraz nebudem môcť ani poriadne jesť.

To nič, neva, čo mnou zmieta, čo ma najviac zaujíma, sú vysvedčenia. Dúfam, že im už v škole dávajú obed, viem si predstaviť dlhánske rady pred jedálňou. V takých časoch zvyknú podávať obedy na etapy: vpustia jednu skupinu dovnútra - a zamknú jedáleň. Ďalší prídu na rad, až keď tí prví dojedia. Preto neviem, neviem, kedy uvidím svoje drahé vnúčatká a ich vysvedčenia. Lebo jednotky to nebudú ...

- pokračovanie po vysvečku:

Super, nad očakávanie!
Jeden-dva predmety by som Ajovi vytkla, rovnako aj v hre na gitaru sa musí opäť dostať nahor, teda viac cvičiť. Počítala som s tým, že na úkor futbalu niečo zanedbá. Pravda, futbal je dôležitý. Aj atletika. V atletike vraj robí pokroky. Má pekné vystreté držanie tela, je zdravý, otužilý, skrátka tip-top!

Žiadne nákupy sa nekonali. Som na to malý šéf. tatík zavelil: "Ide sa na pizzu! Deti sa začali obliekať, keď vtom ich poopravil: "Na pečenie pizze!" Raz-dva bola hotová, aj vďaka Sofinke, ktorá krájala olivy a šampińóny.

Večer ešte jedna atrakcia: Sofia spala na ruskej posteli!

Voľný piatok prebieha pokojne: decká si pospali, ja som upiekla zemiaky a sebe s Jurkom aj dva pstruhy. Telka, "leháro camping". Akonáhle spomeniem obchody, hneď mi to dedo vyhovorí. Taká som ja ušliapnutá puťka domáca, YES. Podvečer bude mať Ajo tréning na umelej tráve.

Na záver zo Sofiiných hlášok:

Sofinka:

- Prečo mám v kuse na desiatu ovocie, a nikdy nie čokoládu? Veď CUKOR DODÁVA ENERGIU!

x

- Čaj sa musí vlhovať."

x

Andrej:

- Babka, nevzala si mi náhodou pero?
- Ach, áno, položila som ho do tvojej izby.
- No pravdaže, naša prekladateľka!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára