nedeľa 14. augusta 2016

Narodky

Krásny augustový deň mi hneď zrána pokazil vnuk Andrej. Škaredo klamal. Ten zlozvyk, tú hnusnú neresť musím z neho vybiť, ak bude treba, aj palicou!
Manžel mi dal peniaze, vraj kúp si niečo na seba.
Od detí darčeky neočakávam. stačí, že dcéra ma v Bratislave dvakrát prichýlila, keď som cestovala do zahraničia, a že synovia pomáhajú s varením a zaváraním, čím ma hodne odbremeňujú a ja môžem v nedeľu doobeda napríklad klepkať do počítača.
Môj výlet v Chorvátsku a Bosne bol pekný a akčný.
Medžugorie: super atmoška na kopci, dole však tvrdá komercia - stánok na stánku, ruženčeky, obrážteky a pod.
Zaton: super penzión, večera v reštaurácii na brehu mora, morská vodička nádherne teplučká. Ale v ZATONE som takmer UTONULA! Nádherne teplá morská voda sa mi stala zradnou, keď som spanikárila, že necítim dno, začala som sa trepať a volať o pomoc. Musím podotknúť, že chorvátske zdravotníctvo je na dobrej úrovni. V prvom rade ďakujem Panne Márii, že ma zachránila!
Dubrovnik: prekrásne historické mesto, skutočne som pookriala na duchu. Obed pri mori, pod hradbami. Stánky so suvenírmi, malebné obchodíky. A opäť letisko.

Som doma, mám ťažkú úlohu: pomôcť s výchovou dvoch beťárskych detičiek. O tretie je v Bratislave dobre postarané. Dominika je silno naviazaná na mamičku, moju drahú dcérenku. Monika je ozaj výborná: manželka, matka, pedagogička, gazdinka, a ešte k tomu všetkému aj chodí do práce a zarába peniaze. Uvedomujem si, že musím Sofinke aspoň čiastočne nahradiť matku. Aj ona to cíti. Keď som pricestovala, objímala ma, vinula sa mi okolo stehien ako liana, povedala, že ma má rada, brblala čosi také, že nechce, aby som zomrela. Je to zlatúšik.
Andrej začína byť kritický. Voči mojim kilám, môjmu výzoru, a to priehľadné klamstvo! Výchova začína byť ťažký oriešok!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára